margarin02 (karlusha1986) wrote,
margarin02
karlusha1986

Іпотечне житло в оренду - чи законно це і навіщо здавати квартиру - відео, відгуки, поради

Іпотека має на увазі ряд обмежень через те, що об'єкт знаходиться в заставі у кредитора. Не можна без дозволу банку продавати нерухомість, дарувати, міняти і навіть робити перепланування. І людей сьогодні цікавить питання, що стосується оренди. Чи можна здавати заставну квартиру мешканцям?


Цікаво знати:Відео: Взяти кредит який відсотокДжерело: Взяти кредит який відсоток - YouTube

Відгуки:Швидко займ, в цьому вся і унікальність   працівників мікропозик. Брала, сподобалося, до відсотком ставилися Хорол. Беру і ри разу ще не пошкодувала. Раджу всім & Рекомендую всім брати у цих людей. Прострочення були, але, мені шл   на поступки,  . По телефону ніхто не погрожував, а я боялася брати, так як чула була про таких компаніях.   Тепер рекомендую   своїм друзям сервіс Моя Готівочка moyagotivochka.com.uaЗакон дозволяє здавати іпотечні квартири


ФЗ-102 ясно говорить, що куплена в кредит нерухомість є власністю позичальника. Виходить, що і розпоряджатися майном він може на свій розсуд. Т. е. Позичальник має право використовувати житло за призначенням або отримувати фінансову вигоду від нього.


Факт: з точки зору закону здавати наймачам заставне житло за гроші дозволяється.


Однак закон встановив певне обмеження, за яким позичальник може розпоряджатися нерухомістю на свій розсуд, але без порушення інтересів кредитора, так як банк є ще однією особою угоди, що охороняється державою. Грубо кажучи, прямої заборони на оренду немає, але її потрібно узгодити з банком.


Ще слід вивчити договір кредитування, тому що відповіді на питання про оренду можуть бути в ньому. Всього буває 3 ситуації: • У договорі немає обмежень на здачу житла в оренду. Тут все питання відпадають, але такі ситуація дуже рідкісні.

 • У договорі є пряма заборона на здачу в оренду. Порушення цього пункту може привести до негативних наслідків. Даний пункт також рідко присутній в кредитній угоді.

 • Оренда дозволяється після письмової згоди кредитора. Це найпоширеніший випадок.


Банк не дає дозвіл - що робити


Здається, що банк не дізнається про те, що житло здається. По суті, виявити це складно, тому навіть повна заборона з боку банку не зупиняє орендодавців. Хоча ризики все ж є, і далеко не всім хочеться псувати відносини з банком.


Є ризик отримати великий штраф за порушення умов договору. Часто лякають, що банк навіть може розірвати договір і продати предмет застави. Однак це можливо в самому крайньому випадку, адже закон не забороняє користуватися майном на свій розсуд. Тому банку буде досить складно довести свою позицію.


Здача житла в оренду - систематичне отримання доходу. Відповідно, орендодавцю слід оформити ІП, встати на облік в податкову службу і пенсійному фонді, укладати договори з наймачами. Якщо цього всього немає, то банку буде дуже складно довести комерційний характер використання іпотечної квартири.


Якщо позичальникові життєво необхідно здати житло в оренду, то він може зробити це без договору оренди. Підводні камені є. По-перше, це не зовсім законно. По-друге, без договору складно довести псування майна з боку наймачів. Якщо з квартирою щось трапиться, то, швидше за все, витрачатися на відновлення доведеться саме власнику.


Також є варіант через суд. Тут власник подає клопотання про перегляд умов кредитної угоди. Основна причина - неможливість виконання боргових зобов'язань перед банком без додаткового доходу від оренди.


Навіщо люди здають квартири в оренду


У більшості випадків це робиться для зменшення витрат. Часто люди, маючи житло, купують нерухомість в іпотеку для дітей та онуків. Діти ростуть, квартира здається. В результаті позичальники максимально скорочують свої витрати на погашення відсотків.


Зазвичай щомісячні платежі завжди вище, ніж орендна ставка на аналогічне житло. Але навіть це добре допомагає.


Наприклад, позичальник бере в іпотеку 2 000 000 рублів на 15 років під 9%. У такому випадку при ануїтетною схемою погашення щомісячний платіж складе 20 т. Р. А всього віддати банку за 15 років потрібно буде 3 600 000 грн.


Припустимо, оренда такої квартири обходиться в 15 т. Р. Значить, зі своєї кишені позичальник на погашення буде витрачати 5 т. Р. в місяць.


Важливо: це тільки за умови, що житло буде здаватися постійно без простоїв.


Цікаво й те, що з роками орендна ставка може рости, що теоретично через 5-10 років взагалі позбавить позичальника від витрат на погашення кредиту за рахунок щомісячного прибутку від оренди.


Навіть якщо ставка протягом 15 років не зміниться, а житло весь цей час буде постійно здаватися в оренду, то за час погашення позичальник зі своєї кишені витратить 900 000 рублів.


Важко обійтися без простоїв, хоча у великих містах попит на орендоване житло є великий. Тут необхідно, щоб сама квартира була цікава наймачам. Це стосується розташування, планування, наявності всіх зручностей, якості ремонту і т. д.

Tags: деньги, ипотека, недвижимость
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Ηевepнaя (2002) Hoминaция 🏆 Оcкap, 🔞

  Жaнp: тpиллep, дpaмa, мeлoдpaмa Эдвapдy и Koнни Caмнеp мoжнo пoзaвидoвaть: вмеcтe c вocьмилeтним cынoм, coбaкoй и дoмoпpaвительницeй oни…

 • Восстановление мышц.

  Восстановление мышц после тренировки – это довольно длительный процесс, понимание которого позволяет не допускать ошибок как во время набора мышечной…

 • ПРО ХЕРЕС

  Все Хересы классифицируются в соответствии с методом их вызревания, а также в соответствии с тем, как они купажированы, и делятся на три группы:…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments